Teatr kiedys i dzis

Teatr kiedys i dzis

Nieostrożne jest jednym z kluczowych słów księgi. Nieostrożne gdzie trzpiotowatość i fałszywe wartości nabierają siły moralnej i stają się destrukcyjne. Historia kończy się samoobjawieniu Nicka i zmiany. Mówi: „To jest moje drugie West … Jestem częścią tego, trochę uroczysta z wyczuciem tych długich zim … Po śmierci Gatsby na Wschodzie została nawiedzona przez mnie w ten sposób – tak, gdy niebieskim dymem łamliwa liście był w powietrzu, a wiatr wiał mokrego prania sztywny na linii postanowiłem wrócić do domu. „

http://rainbowcups.eu

Na koniec, Nick nie jest bogaty, czy modne czy efektowne. Ale on jest autentyczny. A kiedy wióry są na dole, jest on jedynym, który działa jako http://www.prefabetkurzetnik.pl/elementy-drogowe.html moralnego, godnej człowieka. Wiemy to, ponieważ On sprawia, że ??szereg decyzji moralnych. Ostatnią rzeczą, mówi do Gatsby jest: ” ‚Są zgniłe tłum jesteś wart cała cholerna banda razem wzięte.”. Zawsze byłem zadowolony, że to powiedziałem. ” Przestaje widząc Jordan, a następnie łączy się z nią rzeczy. On dba o pogrzebie Gatsby i jest jednym z niewielu, który uczęszcza. I wreszcie, on idzie do domu.

Powieść nie stwierdza po prostu ze zmianą Nicka, ale także ze zmianą Ameryki. Tutaj Fitzgerald wykorzystuje technikę Utopii, a konkretnie koniec utopii chwili. Utopia jest kluczem do pojęcia Ameryki. To jest ostatecznym wyrazem czystym kontem, w którym łączą się ogromne bogactwo z wysokimi ideałami. W utopijnej miejscu, możliwe są wszystkie rzeczy i oczekuje wszystko.

Co utopie nie Fitzgerald skonfigurować? Utopia jest to, że jeden wielki latem ze wszystkimi stronami na brzegu. Utopia jest zakochać się w idealnej dziewczyny. Utopia jest facet, który może podnieść się nawet przez swoich siłach i zrobić fortunę. Ale z utopii zawsze jest sęk. Oni są zawsze tymczasowe lub fałszywe. Punkt końcowy jest zawsze rozczarowanie.

Tak samo jest w Gatsby.

– autor artykułu